צוואה נוטריונית

מהי צוואה נוטריונית?

צוואה נוטריונית הינה צוואה המאושרת בפני נוטריון – עורך דין שהוסמך על ידי משרד המשפטים לאשר, לאמת ולערוך מסמכים משפטים מסוימים כמו צוואה. המצווה יכול להגיש לנוטריון את הצוואה בעל פה או בכתב, ולאחר מכן הנוטריון מקריא בפניו של המצווה את הצוואה. המצווה מצהיר שזאת אכן הצוואה שלו, והנוטריון מאשר בחתימה על גבי הצוואה שהיא הוקראה בפני המצווה ושהוא הצהיר על כך שזוהי צוואתו.

יתרונות של צוואה נוטריונית

היתרון הגדול של צוואה נוטריונית הוא המשקל הראייתי שלה שכבד יותר מזה של צוואות אחרות. בית המשפט מתייחס לצוואה שאושרה על ידי נוטריון כצוואה שניתנה בפני רשות שיפוטית, כך שהיא נחשבת לאמינה מאוד. קשה להתנגד לצוואה נוטריונית, לערער ולבטל אותה.
יתרונות נוספים של צוואה נוטריונית הם שבניגוד לצוואות אחרות, צוואה נוטריונית אינה מצריכה עדים נוספים מלבד הנוטריון, כך שניתן לשמור על הצוואה בסודיות מוחלטת. בנוסף, הצוואה אינה חייבת להיות כתובה בכתב ידו של המצווה, דבר שמהווה יתרון במידה והמצווה אינו מסוגל או מעוניין לכתוב בעצמו את הצוואה, מסיבות כאלו ואחרות.
בשל כך, מומלץ מאוד לבצע צוואה עם נוטריון כמו יהודה אלרם עו”ד ונוטריון שנותן את השירות באתר האינטרנט שלו באופן מהיר ונוח.
נוטריון יהודה אלרם בעל ניסיון רב בכל סוגי שירותי הנוטריון ובמיקוד על תרגום נוטריון.

זקוקים לייעץ נוטריוני מקצועי? צרו איתנו קשר!

האם ניתן לפסול צוואה נוטריונית?

קשה מאוד לפסול צוואה נוטריונית, מכיוון שנוטריון אישר שהצוואה נערכה מרצונו החופשי של המצווה. אדם שירצה להתנגד לצוואה יצטרך להביא ראיות מהותיות לכך שיש פגמים מהותיים לעריכת הצוואה. למשל, להציג הוכחות לכך שהמצווה שהלך לעולמו לא היה כשיר לצוואה או לא הבין את הצוואה. ישנם מעט מאוד מקרים בהם בית המשפט ביטל צוואה נוטריונית, כך שמצווה העורך צוואה נוטריונית יכול להיות סמוך ובטוח שלמתנגדי הצוואה יהיה קשה מאוד לבטל אותה.  

האם יש צורך באישור רפואי?

הנוטריון אינו מאשר את הצוואה אם המצווה מרותק למיטתו או מאושפז בבית חולים, אלא אם מוצג בפני הנוטריון אישור רפואי על כך שהרופא בדק את המצווה ביום עריכת הצוואה והוא מאשר כי המצווה בעל דעה צלולה, בהכרה מלאה ושהוא כשיר להגיש את הצוואה בפני הנוטריון. הנוטריון ישמור את האישור הרפואי יחד עם הצוואה.

עלות צוואה נוטריונית

מחירון צוואה נוטריונית מוסדר בתקנות הנוטריונים לפי התעריף שנקבע על ידי משרד המשפטים לשנת 2020. העלות של אישור צוואה נוטריונית היא 234 שקלים + מע”מ לחותם ראשון, ועלות נוספת של 124 שקלים +מע”מ עבור כל חותם נוסף. עלות כל העתק מהצוואה הנוטריונית היא 74 שקלים +מע”מ.

נגישות

שליחת מסמכים לנוטריון

צרפו את המסמך הרצוי והשאירו פרטים נוספים. התרגום יתבצע על ידי עו"ד ונוטריון ובמידת הצורך יצור עמכם קשר להשלמת מידע נוסף. למען הסר ספק, הרמה המקצועית של השירות וזכויותיכם כלקוחות נשמרת גם כאשר המסמכים נשלחים כאן.

וקטור מאזניים
נוטריון אונליין זמין עכשיו!