שכר נוטריון

אתם מתעניינים בשירותי נוטריון? חשוב לדעת מהו שכר הטרחה שגובה הנוטריון עבור שירותיו, כמו אימות חתימה, אימות הסכם ממון, אישור שפלוני נמצא בחיים, אישור נכונות של תרגום, ואישור העתק צילומי של מסמך וקבלה ואישור על תצהיר שניתן בשבועה. במאמר זה תוכלו ללמוד מהו שכר נוטריון ומהם המחירים של השירותים השונים שהוא מציע.

נוטריון – מה זה?

נוטריון הוא עורך דין שעבר הסמכה מטעם משרד המשפטים ושיש לו סמכות לאמת, לערוך ולאשר מסמכים משפטיים שונים. הנוטריון יכול לערוך שינויים באותם מסמכים, זאת לעומת עורך דין שאין לו את הסמכות לכך. אישור הנוטריון מהווה אסמכתא לכך שבעל החתימה על המסמך חתם מרצונו החופשי. למידע נוסף על נוטריון כנסו לכאן.

ממה מורכב השכר של נוטריון?

מחירון נוטריון מתעדכן מדי שנה, זאת בהתאם לתקנה 4 לתקנות הנוטריונים (שכר שירותים), תשל”ט 1978, ב-1 בינואר. המחיר משתנה בהתאם לכל סוג שירות, כשהתמחור של הנוטריונים השונים בישראל הינו אחיד. המחירים המעודכנים עבור שירותי הנוטריון מפורסמים באתר של משרד המשפטים. חשוב לדעת כי המחירים הנקובים שלהלן אינם כוללים תוספת מע”מ שיש לשלם לנוטריון.

אימות חתימה

המחיר עבור שירות אימות חתימה של חתימת יחיד כחותם ראשון, הינו 165 ש”ח. על כל אדם נוסף שחותם על המסמך יש לשלם 66 ש”ח. כדי לקבל אישור על כך שמי שחתם על המסמך בשם הזולת היה מוסמך לכך, יש לשלם על כל חתימה נוסף על השכר – 66 ש”ח. אם בנוסף על האישור יש צורך באימות חתימה על המסמך ובהעתק של המסמך, יש לשלם 66 ₪ לכל עותק.

אישור נכונות של תרגום

מחיר שירות אישור נכונות של תרגום הינו בהתאם לכמות המילים בתרגום. המחיר ל-100 מילים ראשונות הינו 209 ₪. המחיר ל-100 מילים נוספות או לחלק מהן (ועד אלף מילים) הינו 165 ₪. מעל לאלף מילים, המחיר לכל 100 נוספות או לחלק מהן הינו 80 ₪. לקבלת אישור נוסף על אישור התרגום, יש לשלם 66 שקלים על כל אישור.

אימות הסכם ממון

המחיר של אישור הסכם ממון בפני נוטריון הוא 367 ₪. לכל אימות נוסף יש לשלם 64 ₪.

אישור העתק צילומי של מסמך

המחיר עבור עמוד אחד הינו 66 ₪. על כל אישור של עמוד נוסף עליכם לשלם 5 ₪. על כל אישור שנוסף לאישור הראשון באותו עמוד, יש לשלם לעמוד הראשון 21 ₪ ועל כל אישור בעמודים נוספים יש לשלם 5 ₪.

פרמטרים נוספים הקובעים את שכר הנוטריון

שירות בשעה מנוחה

כאשר השירות של הנוטריון מתבצע בין השעות 19:00 בערב ל-08:00 בבוקר למחרת, או בימי מנוחה כמו שבתות וחגים, יש לשלם תוספת של מחצית מהשכר הקבוע עבור השירות


פעולה מחוץ למשרד

לעיתים עולה הצורך שהנוטריון יבצע פעולות מחוץ למשרדו. אם אתם מבקשים מהנוטריון להעניק עבורכם שירות במקום אחר, עליכם לשלם עבורו החזרי נסיעות. בנוסף לכך, מרגע שבו הנוטריון עוזב את משרדו ועד שובו למשרד, יש לשלם עבור השעה הראשונה או חלק ממנה 537 ₪. עבור כל חצי שעה נוספת או חלק ממנה יש לשלם 165 ₪.

כל פעולה אחרת

אם אתם זקוקים לשירות נוטריון שהמחיר שלו לא נקבע בתקנות, יהיה עליכם לשלם עבור הפעולה סכום קבוע של 267 ₪.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות

שליחת מסמכים לנוטריון

צרפו את המסמך הרצוי והשאירו פרטים נוספים. התרגום יתבצע על ידי עו"ד ונוטריון ובמידת הצורך יצור עמכם קשר להשלמת מידע נוסף. למען הסר ספק, הרמה המקצועית של השירות וזכויותיכם כלקוחות נשמרת גם כאשר המסמכים נשלחים כאן.

וקטור מאזניים
נוטריון אונליין זמין עכשיו!